Niektóre gazy mają pośrednie skutki promieniowania (niezależnie od tego, czy są to same gazy cieplarniane, czy nie). Dzieje się tak na dwa główne sposoby. Jednym ze sposobów jest to, że kiedy rozpadają się w atmosferze, wytwarzają kolejny gaz cieplarniany. Na przykład metan i tlenek węgla (CO) są utleniane w celu otrzymania dwutlenku węgla (a utlenianie metanu wytwarza również parę wodną, o czym mowa w dalszej części). Utlenianie CO do CO2 bezpośrednio powoduje jednoznaczny wzrost natężenia promieniowania, choć powód jest subtelny. (więcej…)

Jak wymienić klimatyzację samochodową

czyszczenie klimatyzacji zapobiega chorobom

Firma w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 1933 roku zaoferowała instalację klimatyzacji dla samochodów osobowych. Większość klientów korzystała z limuzyn i luksusowych samochodów. W 1939 roku Packard został pierwszym producentem samochodów oferującym klimatyzatory w swoich samochodach. Zostały one wyprodukowane przez Bishopa i Babcock Co z Cleveland w stanie Ohio. Biskup i Babcock Weather Conditioner” włączyli również podgrzewacz. (więcej…)

Naprawa i malowanie karoserii w warsztacie blacharskim

Fachowe usługi z dziedziny blacharstwa samochodowego sprawdzają się zawsze w sytuacji, gdy na skutek wypadku lub kolizji auto zostało uszkodzone. Zarówno nieco wgnieciona karoseria, jak i złamane elementy ram, stanowią powód do wizyty w specjalistycznym serwisie. Jest to konieczne zwłaszcza wtedy, gdy kwota napraw ma być częściowo lub w całości pokryta z Twojego ubezpieczenia jako sprawcy lub jako osoby poszkodowanej.

(więcej…)

Warsztat usuwający filtr cząstek stałych

W przypadku stwierdzenia zatkania lub uszkodzenia dpf dla dalszego sposobu postępowania ważny jest stan całego silnika. Przed wykonaniem usuwania filtra cząstek stałych zaleca się dokładnie zbadać jednostkę napędową oraz cały osprzęt. Poznaj przypadki, w których stan silnika ma szczególne znaczenie.

(więcej…)

Najczęstsze wskazania do usuwania dpf

usuwanie dpf w autach

Specyfika filtra cząstek stałych, stawki obowiązujące za jego naprawę i wreszcie koszt nowego filtra sprawia, że zamiast naprawy praktykuje się usuwanie dpf. Ostrzegamy, co może doprowadzić do sytuacji, w której usługa usuwania dpf może stać się konieczna.

(więcej…)